zaloguj
  +48 668-792-489
  szkolnywolontariat.fam@gmail.com

Sportowy Wolontariat Dziecięcy CEMEX – ZSO Nr 1 w Chełmie

O NAS

ZSO Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie to placówka w skład, której wchodzą: Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie i Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie. Szkoła wspiera młodzież niepełnosprawną dając jej szansę nauki i adaptacji w społeczeństwie. Sportowy Wolontariat Dziecięcy CEMEX - ZSO Nr 1 w Chełmie oraz placówka to prekursorzy w organizacji integracyjnych imprez sportowych na terenie Miasta Chełm pod hasłem "ŁĄCZY NAS SPORT": XIII Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego, XIII Młody Artysta, VI Miejski Integracyjny Turniej Piłki Nożnej ORLIK CUP z CEMEX, III Miejska Integracyjna Spartakiada Dzieci i Młodzieży pod hasłem "CEMEX nie próżnuje sportową integrację buduje", II Miejskie Integracyjne Zawody Rowerowe na Trenażerze Multimedialnym, Miejski Festyn Rekreacyjno-Sportowy Wolontariusze & Dzieci & Rodzice & Nauczyciele. Działaniami szkoła zrzesza dzieci i młodzież ze wszystkich chełmskich szkół i przedszkoli z oddziałami integracyjnymi, szkół specjalnych Miasta Chełm i powiatu chełmskiego. W latach 2013-2016 szkoła uczestniczyła w ogólnopolskim programie „ WF z Klasą” uzyskując trzy Certyfikaty programu.

Sportowe działania mają szczególny wpływ na rozwój szkolnego Wolontariatu sportowego, który działa od 14 lat, a obecnie pod nową nazwą Sportowy Wolontariat Dziecięcy CEMEX - ZSO Nr 1 w Chełmie oraz Wolontariatu Pracowniczego CEMEX w Chełmie i Polsce. Innowacją szkoły jest realizacja projektów Fundacji CEMEX „Sportowy wolontariat dziecięcy z CEMEX” - 2015 oraz "ŁĄCZY NAS SPORT z CEMEX - Budujemy Przyszłość Sportowej Integracji w Chełmie - 2016. Relacja na fecebook "ŁĄCZY NAS SPORT - ZSO NR 1 w Chełmie" oraz na platformie CEO - blog "ŁĄCZY NAS SPORT - Gimnazjum Nr 1 w Chełmie". Wolontariat Dziecięcy z dużym powodzeniem włącza się w działania na rzecz środowiska lokalnego współpracując z Chełmskim Stowarzyszeniem Inicjatyw Społecznych oraz Chełmską Grupą Rowerową Team OBST organizując:

3.Półmaraton Chełmski - Miejski Sportowy Dzień Dziecka - maj 2016, Chełmski Bieg Niepodległości - listopad 2016, Maratony Kresowe z Duchem Bieluchem - lipiec 2016. Sportowy Wolontariat Dziecięcy CEMEX to grupa Młodych Organizatorów sportu, która wprowadza i promuje w rekreacji szkolnej i rodzinnej innowacje sportowe na przykładzie SPEED-BALL - relacja z działań facebook "ŁĄCZY NAS SPEED-BALL CHEŁM".

W roku szkolnym 2016/2017 grupa liczy 72 Wolontariuszy. Opiekunem wspaniałej młodzieży jest nauczyciel wychowania fizycznego Katarzyna Janicka.

NASZE AKCJE

27.04.2017 r. - Sportowy Wolontariat Dziecięcy CEMEX - ZSO Nr 1 w Chełmie serdecznie zaprasza na XIV Miejski Integracyjny Turniej Tenisa Stołowego Chełm 2017 Honorowy Patronat Prezydent Miasta Chełm Agata Fisz w ramach projektu współfinansowanego przez Fundację CEMEX "Budujemy Przyszłość" - "ŁĄCZY NAS SPORT z CEMEX - Budujemy Przyszłość Sportowej Integracji w Chełmie".

DANE GRUPY:

Sportowy Wolontariat Dziecięcy CEMEX - ZSO Nr 1 w Chełmie
Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Chełmie
22-100 Chełm
Wołyńska 1

604127107
kate1971@onet.pl

OPIEKUN:

KATARZYNA JANICKA
GALERIA
Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (P FIO) Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.


Projekt i wykonanie epbf
Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz naszą politykę prywatności. [ Akceptuję ]