zaloguj
  +48 668-792-489
  szkolnywolontariat.fam@gmail.com

Szkolny klub wolontariusza w Drzonowie

O NAS

Zespół Szkół w Drzonowie składa się z e Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum. Liczy blisko 250 uczniów. Większość uczniów jest dojeżdżająca. Szkoła jest niewielka, ale ma swój urok. Dzieci mogą rozwijać w niej swoje pasje i zainteresowania. Działa wiele organizacji oraz kół zainteresowań. Bardzo wysoko w powiecie uplasował się Szkolny Klub Sportowy uczniowie zajmują na szczeblu powiatowym najwyższe lokaty. Szkoła jest przyjazna uczniom. Na bieżącą rozwiązywane są problemy, aby każdy uczeń czuł się w niej bezpiecznie. Dzieci utożsamiają się ze swoją placówką bardzo chętnie do niej chodza, a nauczyciele pracują na wysokim poziomie. Chociaż jesteśmy szkołą wiejską nie odbiegamy poziomem od szkół miejskim. Mamy doskonałe zaplecze dydaktyczne dzięki czemu możemy pracować na najwyższym poziomie.

NASZE AKCJE

Szkolny klub wolontariusza powstał w 2010 roku. Uczniowie bardzo chętnie angażują się w działania społeczne. Nasze stałe akcje to: "Zapałka nie ogrzeje" zbieramy środki na opał dla ubogich rodzin. Sprzątamy zaniedbane groby, Przygotowujemy paczki świąteczne dla ubogich uczniów naszej szkoły w okresie przedświątecznym. Włączyliśmy się w akcje "Adopcja na odległość" finansujemy już drugi rok naukę dla naszej koleżanki z Madagaskaru ( koszt miesięczny 70 zł) Organizujemy Dzień Wolontariusza - przygotowujemy przedstawienie pokazując uczniom i nauczycielom naszą działalność. Co roku w ferie organizujemy projekt "Ferie w szkole" dla ubogich uczniów naszej szkoły, aby mogli spędzić ciekawie wolny czas. Pozyskujemy fundusze, przygotowujemy program. Dzieci mają zapewnioną opiekę oraz wyjeżdżają poza swoje miejsce zamieszkanie do kina, teatru, Sali Zabaw, Regionalnego Centrum Kultury, do kawiarni, pizzerii. Zapraszamy ciekawe osoby, które przeprowadzają zajęcia w szkole np. cukiernicze, kucharskie, taneczne itp. W październiku sadzimy żonkile symbol nadziei - które w kwietniu rozprowadzamy a dochód przeznaczamy na hospicjum. Organizujemy w maju akcję "Pieluszka dla maluszka" zbieramy pampersy, ciuszki, śpiochy, środki higieniczne dla niemowląt. "Plecak pełen uśmiechów" organizujemy zbiórkę przyborów szkolnych dla potrzebujących uczniów naszej szkoły. Organizujemy "Słodkie Piątki" sprzedajemy galaretki, gofry, babeczki dochód przeznaczamy na potrzeby naszego koła. Włączamy się w akcję WOŚP.

DANE GRUPY:

Szkolny klub wolontariusza w Drzonowie
Zespół Szkół Drzonowo


943587493
emiladz20@wp.pl

OPIEKUN:

Emila Dziedzic

STRONA INTERNETOWA:

zsz.drzonowo.pl/component/content/featured?id=featured
Projekt współfinansowany ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich (P FIO) Departamentu Pożytku Publicznego Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.


Projekt i wykonanie epbf
Ta witryna używa Coookies! Przebywając na niej akceptujesz naszą politykę prywatności. [ Akceptuję ]